Şentepe Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Ankara Yenimahalle’de hijyenik muayenehaneler, alanında uzman kadromuz ve ağız ve diş sağlığına dair herşeyi bir arada bulabileceğiniz bölümlerimizle sizlere hastane konforunda hizmet sunuyoruz. Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde hizmet sunum şartlarımızın hasta ve çalışanların görüşleri doğrultusunda belirlendiği, sürekli iyileştirilen, ölçülebilir ve karşılaştırılabilir bir performans anlayışıyla, hasta haklarına saygılı, güvenilir, çevreye duyarlı, kaliteli ve verimli ağız ve diş sağlığı hizmet sunumunu sağlamaktayız.

Merkezimize başvuran bütün hastalarımız eşit haklara sahiptir. Hizmetlerimizden temel olarak faydalanma hakkınız saklıdır. Sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkınızı göz önünde tutarak bütün hastalarımıza tam teşekküllü bir sağlık hizmeti sunuyoruz.
İnsan, sadece insan olmasından dolayı doğuştan bazı hakları kazanarak dünyaya adımını atmaktadır. Hak kavramı evrensel bir kavramdır. Kısaca hak; ‘hukuk kurallarının kişilere tanıdığı yetki’ olarak tanımlanabilir.Hasta hakları da temel insan haklarından birisidir. Bunun yanında her türlü sağlık hizmeti hakkında bilgilendirilmenize özen gösteriyoruz ve hastalığınızla ilgili bütün bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yapılan tüm uygulamaları ve sağlığınız üzerinde nasıl bir etkisi olacağı konusunda bilgilendirme yapmaktayız.
Her türlü sağlık hizmetinin ve imkanının neler olduğunu öğrenmeye ve sağlık durumu ile ilgili her türlü bilgiyi sözlü veya yazılı isteme hakkı vardır. Tedaviyi reddetmeye, durdurulmasını istemeye, tıbbi müdahalelerde rızasının alınmasına ve rıza çerçevesinde hizmetten faydalanmaya hakkı vardır. Güvenli bir ortamda sağlık hizmetlerinmizden faydalanmanızı sağlıyoruz. Saygı, itina ve ihtimam gösterilerek, güler yüzlü, nazik, şefkatli bir ortamda, her türlü hijyenik şartlar sağlanmış gürültülü ve rahatsız edici bütün etkenler giderilmiş bir sağlık hizmeti almahakkınız polikliniğimizde özen gösterdiğimiz diğer haklarınızdandır.